Ανακοίνωση

Γίνεται γνωστό, ότι από 01 Μαρτίου 2022 έως 20 Μαρτίου 2022 θα γίνονται οι εγγραφές των μαθητών, που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α Τάξη Δημοτικού.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Εγγραφές μετά τις 20 Μαρτίου2022 θεωρούνται εκπρόθεσμες!

Αφορά μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Ώρες υποβολής των αιτήσεων:

ΔΕΥΤΕΡΑ. ΤΡΙΤΗ, ΠΕΜΠΤΗ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 9:ΟΟπ.μ.έως 11:00 π.μ.

ΤΕΤΑΡΤΗ: 11:00 π.μ. έως 1:00 μ.μ.

Για την είσοδο στο σχολείο είναι απαραίτητο:

Ι) το κλείσιμο ραντεβού στο τηλ. 2722022630 του σχολείου και

ΙΙ) η δήλωση του ενδιαφερόμενου στο edupass.gov.gr, ότι πρόκειται να επισκεφτεί το σχολείο τη συγκεκριμένη ημερομηνία και έχει εμβολιαστεί για COVID19 ή έχει νοσήσει το τελευταίο τρίμηνο ή έχει κάνει rapid test το τελευταίο 48ωρο με αρνητικό αποτέλεσμα.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ:

• Συμπλήρωση σχετικής ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (λαμβάνεται από το σχολείο)
  • ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ (αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο, εκτός αυτό των αλλοδαπών μαθητών/τριών)
  • ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ μαθητή ( κατατίθεται από τους γονείς για έλεγχο των εμβολίων)
  • ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ (ΑΔΥΜ έντυπο που συμπληρώνεται μετά από ιατρική εξέταση του μαθητή)
  • ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (Αυτό μπορεί να είναι πχ. λογαριασμός ΔΕΚΟ (ΔΕΗ, ΔΕΥΑΜ, τηλεφωνίας, κλπ) που να αναφέρει τη διεύθυνση κατοικίας, ή συμβόλαιο ενοικίασης κατοικίας, ή βεβαίωση Ε1 από το TAXISnet που να προκύπτει η διεύθυνση της κύριας κατοικίας.)
  • ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές στο προαιρετικό Τμήμα Ολοήμερου ή και Πρωινής Ζώνης γίνονται χωρίς προϋποθέσεις με σχετική Αίτηση του γονέα στο σχολείο.

Οι αλλοδαποί μαθητές/τριες: γράφονται στη Α Τάξη με ληξιαρχική Πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό επίσημα μεταφρασμένο.

Από τη Δ/νση του σχολείου