2 Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης Ενημέρωση Στον “αέρα” το πρώτο τεύχος της Σχολικής Εφημερίδας

Στον “αέρα” το πρώτο τεύχος της Σχολικής Εφημερίδας

e-press

Αναρτήθηκε, την Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2022, το πρώτο τεύχος της ηλεκτρονικής Σχολικής Εφημερίδας “e-press” του 2ου Δημοτικού Σχολείου.

Με ποικίλη ύλη για τη σχολική ζωή, την καθημερινότητα της πόλης και τον ελεύθερο χρόνο, θα σας κρατήσει συντροφιά μέχρι… το επόμενο τεύχος!

Μπορείτε να δείτε το 1ο τεύχος της σχολικής εφημερίδας πατώντας ΕΔΩ!

FP

Agiasmos 2

Πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος ΑγιασμόςΠραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός

Παρουσία του δημάρχου Μεσσήνης, κ. Γιώργου Αθανασόπουλου, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα Σχολική Χρονιά.

Ημέρα ΑμεΑ

ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ-ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ!ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ-ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ!

ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ – ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ! Με το σύνθημα αυτό, το σχολείο μας τίμησε τους Ανθρώπους με αναπηρία (ΑμεΑ) με ευκαιρία την 3η Δεκεμβρίου: Παγκόσμιας ημέρας Ατόμων με Αναπηρία .Τίμησε τον