2 Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης Ενημέρωση «Διδασκαλία βιωματικής δράσης του Στίβου στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης».

«Διδασκαλία βιωματικής δράσης του Στίβου στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης».

Το σχολείο μας συμμετείχε στη βιωματική δράση διδασκαλίας του Στίβου που διεξήχθη την Παρασκευή 27 Μαΐου στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης μεταξύ όλων των δημοτικών σχολείων του Δήμου Μεσσήνης και με την οργανωτική συνδρομή του Δήμου Μεσσήνης. Τα παιδιά το απόλαυσαν και έγιναν πολύ ωραίοι αγώνες στο πνεύμα του «ευ αγωνίζεσθαι». Σαν το επιστέγασμα αυτής της μεγάλης προσπάθειας και χαράς ήταν να κερδίσει το σχολείο μας το κύπελλο των αγώνων.