ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΘΕΜΕΛΗ

Την Τετάρτη 08/06/2022 στο χώρο του σχολείου μας, έγινε παρουσίαση του βιβλίου «Ο Ρούλης ο Νερούλης και η βόλτα στην Αρχαία Μεσσήνη» όπου παρευρέθηκαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους , ο δημιουργός του βιβλίου κύριος Φώτης Φωτίου για την συγγραφή και η εικονογράφηση , ο κύριος Πέτρος Θέμελης για την ενεργή συμβολή του στο βιβλίο καθώς και εκπρόσωποι της ΔΕΥΑΜ για την πρωτοβουλία έκδοσης σειρά ςπαραμυθιών με θέμα το νερό. Τα παιδιά με ενδιαφέρον παρακολούθησαν την εκδήλωση,φωτογραφήθηκαν με τους ήρωες του βιβλίου και πήραν αυτόγραφα από τους δημιουργούς. Στο τέλος, ο καθηγητής Πέτρος Θέμελης τιμήθηκε από το Σύλλογο Διδασκόντων με ένα συμβολικό δώρο για το έργο του και μοίρασε το παραμύθι στα παιδιά με την ιδιόχειρη αφιέρωσή του.