2 Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης Ενημέρωση Κόμβος διάχυσης STEM, το 2ο Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης

Κόμβος διάχυσης STEM, το 2ο Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης

Stem

Το Εργαστήριο Διδακτικής και Επιστημολογίας Φυσικών Επιστημών και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΠΤΔΕ) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) σε συνεργασία με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Μεσσήνης πραγματοποιεί Επιμορφωτικό Σεμινάριο Εκπαιδευτικών που θα ξεκινήσει την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2023, ώρα 17.00 στο χώρο του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μεσσήνης, με θέμα την «Εκπαίδευση STEM – Θεωρία και Πράξη» (Έργο ΕΛΙΔΕΚ, «Διάχυση STEM», (DI-STEM), ΚΕ 18163.

Το σεμινάριο αφορά αποκλειστικά εκπαιδευτικούς.

Επιστημονικός υπεύθυνος: Κωνσταντίνος Σκορδούλης,

Συντονίστρια έργου: Κωνσταντίνα Στεφανίδου).

Θα χορηγηθεί Βεβαίωση Συμμετοχής για τους εκπαιδευτικούς που θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα καθώς και το πλήρες υλικό σε ηλεκτρονική μορφή.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Ετικέτες:

Imera Glosson 4

Ευρωπαϊκή Ημέρα Ξένων ΓλωσσώνΕυρωπαϊκή Ημέρα Ξένων Γλωσσών

Η 26η Σεπτεμβρίου είναι ημέρα αφιερωμένη στον εορτασμό των γλωσσών. Ο εορτασμός της Ευρωπαϊκής Ημέρας Ξένων Γλωσσών στις 26 Σεπτεμβρίου καθιερώθηκε με απόφαση της Επιτροπής Υπουργών του Συμβουλίου της Ευρώπης